Pożegnanie Sławki – podziękowanie

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Sławki,
w poniedziałek 24 listopada pożegnaliśmy Sławkę podczas Mszy świętej w Kościele Pokamedulskim na warszawskich Bielanach i odprowadziliśmy urnę z Prochami do Kolumbarium na Starych Powązkach (etap IV, 2-2).
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim obecnym za przybycie. Dziękuję za ofiarność, podczas uroczystości pogrzebowych udało się zebrać aż 5 907,85 zł na rzecz Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Dziękuję też za liczne wyrazy współczucia i wsparcia przekazane w różnej formie. Dziękuję firmie Ex Libris za upamiętnienie mamy poprzez zasadzenie 100 drzew w Jerozolimie.
Niech Sławka pozostanie w Waszej pamięci.
Pozdrawiam,
Maciej Dziubecki.
Wspomnienie:

Radosława (Sławka) Dziubecka, z domu Maniecka.

Sławka urodziła się 7 lipca 1951 roku w Poznaniu, ale jej dzieciństwo jest związane z terenami SGGW na Starym Ursynowie w Warszawie, gdzie przeprowadzili się jej rodzice.

Była absolwentką Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego. Na stypendium Fulbrighta w USA ukończyła studia podyplomowe w Kent State University z nagrodą dla najlepszego studenta zagranicznego. Wieloletni pracownik dydaktyczno-naukowy IBIN UW. Pracowała również jako sekretarz redakcji dziennika „Obserwator codzienny” , tłumaczyła z języka angielskiego, współpracowała z Zeszytami Literackimi. Ostatnio związana ze Stowarzyszeniem Teatralnym Badów.

Od początku lat 90tych promotor automatyzacji bibliotek w Polsce. Założycielka firmy ALEPH Polska.

Matka czwórki dzieci (Janek, Maciek, Gosia, Julia), babcia pięciorga wnucząt (Tosia, Marianna, Kasia, Franek, Helena). Wielka wielbicielka teatru, zapalona czytelniczka i brydżystka. Uwielbiała spacery i pływanie.

Była osobą pełną miłości i ciepła. Przechodząc na emeryturę chciała bardziej oddać się wnukom, które uwielbiała i była gotowa poświęcić wszystko dla czasu spędzonego z nimi.