O firmie

Każde wdrożenie to dla nas wyraz uznania, który oznacza początek wieloletniej współpracy

Aleph Polska jest jedynym dystrybutorem produktów firmy Ex Libris w Polsce i działa jako biuro serwisowe dla polskich użytkowników tych systemów. Nasz oddany zespół ludzi i zaangażowanie procentują zaufaniem naszych klientów. Każde wdrożenie to dla nas wyraz uznania, który oznacza początek wieloletniej współpracy.

Działamy na rynku oprogramowania dla bibliotek od 1992 roku, od marca 2001 roku pod nazwą ALEPH Polska Sp. z o.o. Angażujemy się w życie świata bibliotecznego: jesteśmy obecni jako sponsor najważniejszych spotkań i konferencji. Codziennie pracujemy nad jak najwyższym standardem oferowanych usług.

Maciej Dziubecki

Prezes Zarządu
+48 695 41 66 99 | m.dziubecki(at)aleph.pl

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Poprzez tradycje rodzinne od zawsze użytkownik książek i bibliotek.

Żonaty, pięcioro dzieci: Tosia, Marianna, Franek, Helena i Felek. Wielbiciel celebrowania życia rodzinnego oraz aktywnego uprawiania sportu: hokej, triathlon, narty, rower, windsurfing i wiele innych. Ostatnio, nawet ku swojemu zaskoczeniu, zafascynowany wędkarstwem spinningowym.

Dominik Łuszczyński

Dyrektor ds. Rozwoju Rynku
+48 533 330 399 | dominik.luszczynski(at)clarivate.com

Absolwent archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Z szeroko pojętym handlem związany od 2014 roku, od 2020 związany z branżą IT oraz AI. Pisarz, recenzent i felietonista. Pasjonat informatyki, nowoczesnych technologii, retro elektroniki, motoryzacji i ciężkiej muzyki. Wraz z żoną i synem mieszka w stolicy Warmii. 

Iwona Sikora

Starszy Specjalista ds. Wsparcia
+48 603 08 92 19 | i.sikora(at)aleph.pl

Z wykształcenia anglistka, absolwentka Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu.
Pracę w środowisku bibliotek rozpoczęła od wdrożenia systemu Aleph w jednej z warszawskich placówek. W firmie od jej powstania. Prywatnie matka dwóch córek, lubi przeczytać dobry kryminał.

Paweł Przytuła

Starszy Specjalista ds. Wdrożeń
+48 601 68 19 99 | pawel.przytula(at)clarivate.com

Urodzony na Warmii, od 2016 roku mieszkaniec krakowskiej Nowej Huty. Z zespołem Alepha współpracuje od 2005 roku. Od połowy lat 80 zafascynowany komputerami, informatyką i nowymi technologiami. Wielki miłośnik brydża, zagadek
i łamigłówek.

Julia Dziubecka-Krupińska

Koordynator Projektów
julia.dziubecka-krupinska@clarivate.com

Kulturoznawczyni, przez 10 lat pracowała przy badaniach marketingowych, społecznych i UX-owych.

Z mężem, dwójką dzieci i psem mieszka w Warszawie. W czasie wolnym lubi jazdę na rowerze, wspinanie, podróże i książki, a także zarażać dzieci miłością do wszystkich tych rzeczy.

Aleksander Gniot

Kierownik Projektu
+48 695 06 70 53 | aleksander.gniot(at)clarivate.com

Przez wiele lat związany z Biblioteką Uniwersytecką
w Poznaniu, pomysłodawca i organizator oryginalnych eventów bibliotecznych. Z wykształcenia filozof. Uwielbia uprawiać sporty, poznawać ludzi i odkrywać świat.

Agata Czarnota-Bajorek

Kierownik Projektu
agata.czarnota-bajorek(at)clarivate.com

Przez wiele lat związana z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Wieliczce. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW oraz Szkoły Trenerów Biznesu.
Z wykształcenia filolog polski. Uwielbia podróże, poznawanie ludzi oraz narty i kawę. Prywatnie żona
i mama dwóch cudownych synów.

Małgorzata Jakubowska

Specjalista ds. Wsparcia
+48 501 19 64 77 | m.jakubowska(at)aleph.pl

Z firmą współpracuje od 2002 roku, od 2014 w pełnym wymiarze godzin zajmuje się przede wszystkim wdrażaniem systemu Primo i tworzeniem raportów statystycznych dla bibliotek. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, z zamiłowania redaktorka i programistka. Prywatnie szczęśliwa żona
i mama. Uwielbia czytać, chodzić do teatru i grać w gry planszowe.

Karolina Malamis

Specjalista ds. Wsparcia
karolina.malamis(at)clarivate.com

Studiowała informację naukową i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyła w Bibliotece Politechniki Wrocławskiej, gdzie zajmowała się przede wszystkim obsługą systemów discovery i zarządzaniem zasobami elektronicznymi. 

Uwielbia aktywnie spędzać wolny czas i nigdy się nie nudzi. Poznaje świat biegiem, uprawia amatorsko triathlon, lubi dobre kryminały i ciężkie brzemienia muzyczne. Najlepiej odpoczywa w górach. 

Joanna Cieloch-Niewiadomska

Specjalista ds. Wsparcia
joanna.cieloch-niewiadomska(at)clarivate.com

Absolwentka filologii polskiej i filozofii na UW. Doktor nauk o komunikacji społecznej i mediach, autorka artykułów na temat bibliografii i czytelnictwa. Pracowała w Bibliotece Narodowej, a także jako redaktorka tekstów naukowych. Odpoczywa, głaszcząc koty, piekąc ciasta i chodząc po górach. Lubi rozwiązywać zagadki logiczne i projektować małe wnętrza.

Olga Konatowska

Specjalista ds. Wdrożeń
olga.konatowska(at)clarivate.com

Doktor bibliologii i informatologii, wykładowca. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej oraz w Bibliotece Jagiellońskiej.  

Zafascynowana grafiką książkową, szczególnie polskimi ilustratorami. Interesuje się psychologią
i nowymi kierunkami w pedagogice. 

Marta Kańtoch

Specjalista ds. Wdrożeń
marta.kantoch(at)clarivate.com

Absolwentka Akademii Górniczo – Hutniczej
w Krakowie.
Od 2019 roku jako analityk i konsultant zajmuje się wdrażaniem systemów informatycznych, wcześniej specjalista GIS.
Związana z Bielskiem – Białą od 2006 roku, gdzie mieszka wraz z rodziną. Uwielbia wędrówki górskie, rower, narty oraz wspólne codzienne czytanie książek z mężem i dziećmi.

Aneta Fijołek

Specjalista ds. Wdrożeń
aneta.fijolek(at)clarivate.com

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie poznała drogę książki od praw rządzących teorią literatury, poprzez wydanie dzieła w druku, opracowanie i udostępnianie aż do nauczania o jego treści. Pracownik bibliotek uczelni wyższych w działach udostępniania oraz w obsłudze informatycznej, gdzie miała przyjemność pełnić funkcję bibliotekarza systemowego.

Nieustannie zachwyca się światem oglądanym oczami swoich dzieci.

Agnieszka Chorabik-Białek

Specjalista ds. Wdrożeń
agnieszka.chorabik-bialek(at)clarivate.com

Z urodzenia Gdynianka. Ukończyła studia z zakresu historii, historii sztuki i zarządzania informacją. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Bibliotece im. prof. Lecha Kalinowskiego w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Lubi szukać odpowiedzi, szczególnie na trudne pytania, piec ciasta i podróżować – zwłaszcza do Włoch i Portugalii.

Małgorzata Dziubecka

Administracja Biura
+ 48 22 839 83 18 | m.dziubecka(at)aleph.pl

W Aleph Polska na nowo po długiej przerwie, zajmuje się sprawami administracyjnymi
i księgowymi. 

Absolwentka Wydziału Zarządzania na UW, prywatnie spełniona matka 5 dzieci, nieustannie zachwycająca się ich światem. Odpoczywa pieląc kwiatki i oglądając przedstawienia baletowe.