Ex Libris przejął firmę Innovative, właściciela m.in. systemów Sierra i Virtua

16 stycznia 2020 roku doszło do ostatecznego przejęcia firmy Innovative Interfaces, Inc (znanej również pod skrótem III) przez Ex Libris, a ProQuest Company. Wstępna informacja o planownym przejęciu i podpisaniu odpowiedniej umowy pojawiła się 5 grudnia 2019 roku, ale do finalnego potwierdzenia potrzebne było jeszcze dopięcie odpowiednich procedur i uzyskanie formalnych zgód urzędowych.

Ex Libris Signs Definitive Agreement to Acquire Innovative

Od 16 stycznia firma Innovative stała się częścią grupy Ex Libris, a tym samym szerzej grupy ProQuest. Firma Innovative posiada w swoim portfolio m.in. systemy biblioteczne Sierra i Virtua oraz bardzo popularny w USA system dedykowany dla bibliotek publicznych Polaris.

„To ważny dzień dla Ex Libris i Innovative” – powiedział Bar Veinstein, prezes Ex Libris. „Łączymy specjalistyczną wiedzę branżową Innovative z technologią i usługami chmurowymi Ex Libris, aby pomóc naszym klientom sprostać nowym wyzwaniom w branży bibliotecznej
Ex Libris będzie nadal wspierać i rozwijać rozwiązania, na których klienci Innovative polegali od wielu lat. Jednocześnie technologia chmury Ex Libris zostanie wykorzystana do rozwoju chmurowego rozwiązania Polaris SaaS dla bibliotek publicznych.”

„Połączenie mocnych stron Ex Libris i Innovative zapewni jeszcze więcej możliwości i szerszy wybór dla bibliotek. Połączona organizacja będzie miała wizję i zasoby, aby zwiększyć inwestycje w najnowocześniejsze usługi i przyspieszyć rozwój rozwiązań bibliotecznych, w tym udostępniania zasobów i wypożyczeń międzybibliotecznych, zarządzania biblioteką oraz usług wyszukiwania i dostępu” – dodał Shaheen Javadizadeh, prezes Innovative.

Jako ALEPH Polska bardzo cieszymy się na nowe możliwości, jakie otwiera przejęcie przez Ex Libris firmy Innovative, a tym samym włączenie w grono swoich klientów dużej grupy użytkowników systemu Virtua w Polsce. Wierzymy, że sytuacja ta okaże się bardzo korzystna dla całej społeczności bibliotekarskiej w Polsce. Ze spokojem czekamy na dalsze strategiczne decyzje Ex Libris, jednocześnie już się cieszymy na możliwość udziału w spotkaniu użytkowników systemu Virtua pod koniec marca w Lublinie.

Więcej informacji o połączeniu można znaleźć na stronach internetowych Ex Libris i Innovative.

About the author

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Poprzez tradycje rodzinne od zawsze użytkownik książek i bibliotek. Żonaty, pięcioro dzieci: Tosia, Marianna, Franek, Helena i Felek. Wielbiciel celebrowania życia rodzinnego oraz aktywnego uprawiania sportu: hokej, triathlon, narty, rower, windsurfing i wiele innych. Ostatnio, nawet ku swojemu zaskoczeniu, zafascynowany wędkarstwem spinningowym.