Ex Libris częścią grupy ProQuest

Pod koniec grudnia Ex Libris i ProQuest potwierdziły zakończenie procesu scalania się. Firma Ex Libris będzie odtąd kontynuować swoje działania pod nazwą 'Ex Libris, a ProQuest company’.

Połączenie potencjału obu firm pozwoli zaoferować klientom obu firm usługi i produkty na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas. Produkty takie jak Alma, Primo, Aleph, SFX czy Rosetta będą jeszcze bardziej dynamicznie rozwijane, z czego jako firma Aleph Polska bardzo się cieszymy.

W niniejszym dokumencie znajdą Państwo odpowiedzi na niektóre pytania, które mogą się pojawić w związku z połączeniem firm: http://www.exlibrisgroup.com/files/News/ExLibris_and_ProQuest_Join_ForcesFAQ.pdf

ALEPH Polska Sp. z o.o. pozostaje niezależną firmą z odpowiednią umową dystrybucyjną zawartą z Ex Libris i kontynuuje sprzedaż i wsparcie jej produktów w Polsce.

Polecamy niezależną analizę dotyczącą wejścia Ex Libris do Grupy ProQuest zamieszczoną w artykule http://americanlibrariesmagazine.org/blogs/the-scoop/proquest-to-acquire-ex-libris/(artykuł w języku angielskim)